Błędy znowu wykasowane i znowu ...... :shock: szok :shock:
te już nie znikają
17526 Podgrzewana sonda lambda 2 strona 1 - przerwa grzejnika
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
17606 Nie znany kod błędu ---------------------------------- ten pojawił się już wcześniej
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
16684 Losowe wypadanie zapłonu
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
16686 Brak zapłonu cylinder 2
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem
p.s. błędy zczytywane VAG COM, PolskiVAG i VWTOOL
Wiem że najprawdopodobniej do wymiany jest 2ga LAMBDA lub kable sie od niej zepsuły bo jak odłączyłem tą przy silniku to pojawił się identyczny błąd do obu
I teraz czekam na wasze propozycje ..... Od czego zacząć i jak to zrobić :?:
p.s.Używałem szukajki ale głównie znalazłem tematy o LPG a ja mam PB
Pierwsze co to sprawdź cewke na drugim cylindrze bo najprawdopodobnie jest padnięta dlatego silnik chodzi jak traktor i falują obroty.
Na pracującym silniku ściągasz cewke ze świecy i słuchasz czy słychać przeskok iskry (pykanie), dla pewności podłączasz cewke z innego cylidra do cylindra 2 i sprawdzasz czy działa. Po takich czynnościach jesteś pewien czy cewka jest padnięta.
dzięki za porady jutro z rana pędzę do garażu - trzymajcie kciuki
"pomógł" dla was - w 100% zasłużone
[ Dodano: Czw 18 Lut, 10 12:33 ]
Zrobiłem tak jak doradzaliście...
Cewka przełożona i prawdopodobnie spalona :cry:
teraz wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze chodzi jak maluch
coś musi palić cewkę na 2gim cylindrze ...
dodatkowo pojawiło się "pykanie/cykanie" w tym czymś....<foto> lewa strona między zbiornikiem płynu chłodzącego i spryskiwaczy "cykanie" dochodzi z pod kopułki z dwoma przewodami
[center:a1abd75aa2] :cry: :cry: :cry: POMOCY :cry: :cry: :cry: [/center:a1abd75aa2]
dodatkowo pojawiło się "pykanie/cykanie" w tym czymś....<foto> lewa strona między zbiornikiem płynu chłodzącego i spryskiwaczy "cykanie" dochodzi z pod kopułki z dwoma przewodami
tu to chyba ma pykać - u mnie pyka już 4,5 roku. to jest jakiś zaworek ekologiczny (prawy przód koło zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego za przednim prawym reflektorem).
Pykaniem z tego zbiorniczka się nie przejmuj bo on ma pykać bo wtedy znaczy że działa.
A zamieniałeś z powrotem cewki na swoje miejsca i czy nadal nie chodzi na 2 i 3 cylindrze? Bo może któryś przewód idący do drugie cewki jest przerwany.
zmieniłem .... po wsadzeniu cewki z 3go cylindra na miejsce 2go zaczęło "walić" spalonym plastikiem .... następnie - zamiana na fabryczne miejsca a rezultatem tego cylindry 2 i 3 nie mają zapłonu cylinder 2gi pali cewki - bezspornie !!
To przydałoby się sprawdzić gdzie robi się zwarcie.
Bierzesz miernik odepnij wtyczke od cewki na 2 cylindrze i sprawdź czy pomiędzy poszczególnymi pinami nie ma zwarcia.
Pin 1 (przewód brązowy) - masa
Pin 2 (przewód brązowo-czerwony) też masa
Między nimi oczywiście może pokazać że jest zwarcie
Pin 3 (przewód czerwono-purpurowy) - plus 12V pewnie po włączeniu zapłonu.
Pin 4 (przewód purpurowy) - sygnał z komputera o chwili zapłonu.
Czyli trzeba głównie sprawdzić czy nie ma zwarcie między 1 lub 2 a 3 i 4 oraz między 3 a 4.
Jeżeli będzie wszytdko dobrze to trzeba iść po nitce do kłębka czyli po kolei rozpruwać wiązke kabli od cewki do komputera może gdzieś zakradł się jakiś gryzoń albo coś przetarło wiązke i robi się zwarcie. Tłumaczyłoby to skąd biorą się pozostałe błędy.
Zgadzam się z songohou, też bym zaczął od sprawdzenia świec szczególnie na 2 cylindrze. Świeca może powodować ew. zwarcie i w konsekwencji palenie się cewek.
Długi klucz 16mm fajkowy i świece np http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=549#
Cała operacja zajmuje ok 15 min.
Ja wymieniałem ok 2 tygodni temu bo miał takie dziwne tiki na wolnych obrotach oraz przy przyśpieszaniu (pomogło oczywiście)
Musisz tylko robić wszystko z wyczuciem ponieważ czytałem że NGK sa podatne na pękanie porcelanki.
A TERAZ UWAGI DLA INNYCH :: :
1 nie przekładajcie cewek z walniętego cylindra (chyba że macie pewność co do świecy i przewodów) - JA TO ZROBIŁEM
2 porada dotycząca wyjmowania cewek:
-bierzemy sznureczek np: taki jak do wieszania prania, przewlekamy pod złączką kierujemy na spojenie miedzy wtyczką a złączką jedna ręką ciągniemy a 2gą asekurujemy żeby nie szarpnąć
3 napięcie miedzy przewodami najlepiej porównać z innym działającym cylindrem
4 gdy wykręcimy świecę trudno ją wyciągnąć wiec nakładamy na nią lekko cewkę i wyciągamy
gdy przypomnę sobie więcej dopisze...
PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH KAŻDY DOSTAŁ "POMÓGŁ" :ideia:
DZIĘKUJĘ JESZCZE RAZ
[ Dodano: Sob 20 Lut, 10 16:57 ]
aaa i wiedzieliście jak dziwnie patrzą się w ASO ja człowiek chce grzecznie kupić jedną świecę ... :?
Komentarz